O nas

O nas

Dołącz do akcji Kulinarna Częstochowa – Pobudzamy gastronomię w mieście

Cały czas sytuacja w wielu branżach jest niezwykle ciężka. Mimo problemów i niezbyt kolorowej wizji przyszłości, konieczne jest skuteczne działanie, tak aby maksymalnie przystosować się do panujących warunków. Dlatego też w Częstochowie rusza projekt pod nazwą „Kulinarna Częstochowa – Pobudzamy gastronomię w mieście”. Głównym założeniem akcji jest pobudzenie zamówień na dowóz i na wynos w częstochowskich restauracjach. Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji.

Nic nie wskazuje na to, aby w najbliższych dniach poprawiła się sytuacja w branży gastronomicznej. Wszelkie działania mające na celu pobudzenie branży są niezwykle potrzebne. Dlatego też od 25 listopada do 9 grudnia stratuje projekt pod nazwą „Kulinarna Częstochowa – Pobudzamy gastronomię w mieście”. Specjalne zestawy dań w atrakcyjnych cenach (w każdym lokalu zestaw w cenie od 25 do 29 zł i deser za 11 zł), promocje, konkursy i wiele niespodzianek przygotowanych na czas trwania akcji. Do tego wywiady z szefami kuchni, filmy promocyjne, opis działania restauracji i dostępnego menu. Kulinarna Częstochowa to swojego rodzaju mapa gastronomii w mieście. Projekt będzie się rozwijał, tak aby na bieżąco i w przyszłości informować o kulinarnych nowinkach w naszym mieście. Aktualne informacje znajdują się na oficjalnym fan page akcji www.facebook.pl/kulinarnaczestochowa i na stronie www.kulinarnaczestochowa.pl. Wraz z narastającymi problemami w branży uruchomiono również kolejne alternatywne rozwiązania, które mają pomóc. W ostatnich czasach dosyć burzliwym tematem jest również wysoka prowizja pobierana od restauratorów za wszelkiego rodzaju zamawiarki jedzenia online i dodatkowe kanały sprzedaży. Dlatego też uruchomiona została darmowa zamawiarka do jedzenia pod nazwą www.wciagnij.to stworzona właśnie przez firmę z Częstochowy, niepobierająca żadnej prowizji od restauratorów. Zachęcamy do wsparcia akcji i pełnej mobilizacji mieszkańców Częstochowy, zamawiajcie jedzenie na wynos i na dowóz. Na stronie www.wciagnij.to można zobaczyć jakie lokale z Częstochowy aktualnie prowadzą swoją działalność i bezpiecznie zmówić jedzenie. Zróbmy wszystko, aby uchronić branżę przed upadkiem. W ostatnim czasie już zamknęło się sporo restauracji w naszym mieście, dlatego też nie dopuśćmy do tego, żeby problem się pogłębiał.

Lokale, które włączyły się do akcji:

Ecru, Indyjskie Curry, Trattoria Verde, Restauracja 68, Czekoladowa Nuta, Cartell, Rozmaryn, Piwiarnia, Dobry Rok, Skrzynka, La Playa, Browar Czenstochovia, Il Gusto, Tibilisi – Smak Gruzji, Klimaty, Cafe29, Zajazd Jurajski, Basteja – Olsztyn